



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Supply Current | 55 µA |
| lead free status | Contains Lead |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 70 mV/µs |
| operating temperature | 85.0 °C |
| pin count | 8 |
| rohs status | Compliant |
| case package | PDIP |
| gbw | 200 kHz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110 dB |
| Operating Supply Current | 42 µA |
| Input Bias Current | 5 nA |
| Gain Bandwidth Product | 200 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 50 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 103 dB |
| Input Voltage Noise Density | 52 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Micropower Amplifier |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$6.20918
Ext.Price$6.20918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.20918 | $6.20918 |
| 10 | $5.94403 | $59.44030 |
| 25 | $5.86323 | $146.58075 |
| 50 | $5.78353 | $289.17650 |
| 100 | $5.70486 | $570.48600 |
